rozmiar czcionki A A A
czytano 8469 razy

zasady korzystania - WAŻNE !!!

W związku szeregiem zapytań dotyczących konkretnych spraw karnych chciałbym wskazać, że strony w projekcie WORTALE.NET (w tym i wortal, na którym się obecnie znajdujesz) mają charakter tylko hobbystyczny i edukacyjny. Autorzy umieszczanych tu informacji nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek konsekwencje wynikające z wykorzystywania informacji pochodzących ze stron.

Poniżej przedstawiam  zasady korzystania z wortalu. Zastosowanie się do nich z pewnością ułatwi szeroko rozumiany proces komunikacji.

1. Wortal w żadnym wypadku nie służy temu, by snuć na jego łamach rozważania na temat konkretnych spraw karnych, czy też prowadzić polemiki na temat poszczególnych orzeczeń sądowych.

2. Nie udzielam porad prawnych, ani nie zajmuję się realizacją czynności właściwych szeroko rozumianym biegłym (nie mam na to czasu).

3. Bardzo doceniam oraz szanuję kulturę i dobre wychowanie, dlatego też mogę w ogóle nie zareagować na listy aroganckie, agresywne, napastliwe.

4. Wszelkie działania Użytkowników przypominające internetowe trollowanie nie będą w ogóle brane pod uwagę.Taki sposób działania będzie ignorowany.

5. Księga gości jest miejscem zamieszczania uwag, a nie skrzynką e-mail. Jeżeli masz ochotę się ze mną skontaktować, wyślij e-mail’a.

6. Nie prowadzę rozmów z nieznajomymi i dlatego nie odpowiadam na żadne listy, które nie są podpisane pełnym imieniem i nazwiskiem.

7. Proszę, używaj polskich znaków, znaków przestankowych, jak również małych i wielkich liter. I nie jest prawdą, że nie daje się tego zrobić na Twoim komputerze.

8. Nie przesyłaj do mnie żadnych ofert handlowych oraz „propozycji” współpracy. Nie prowadzę tutaj żadnego biznesu i nie jestem zainteresowany Twoja ofertą. Przykro mi.

 9. W zasadzie możesz mnie pytać o wszystko, co związane jest z tematyką strony. Jednak byłoby dużo lepiej, gdybyś najpierw skorzystał z wyszukiwarki zawartej na stronie głównej wortalu i sprawdził, czy odpowiedź na Twoje pytanie (-a) już się na niej nie znajduje (-ą). Jeżeli próbowałeś i Ci się nie udało, odpowiem, o ile będę potrafił.

10. Jeśli piszesz, że znalazłeś coś na stronie, to proszę podaj, na której, gdyż witryna zawiera ich bardzo dużo. W przeciwnym wypadku mogę w ogóle nie odpowiedzieć na Twoją korespondencję.

11. Jeżeli posiadasz wiedzę merytoryczną, którą pominąłem bardzo proszę napisz do mnie o tym koniecznie !!!

12. Bardzo proszę, jeżeli znajdziesz na stronach błąd ortograficzny, interpunkcyjny, stylistyczny - podaj adres tej strony. Napisz, co Twoim zdaniem jest błędem i podaj propozycję jego poprawienia. Zdaniem chociażby Seneki Starszego: Errare humanum est, in errore perservare stultum. Na pewno niejeden błąd zakradł się na witrynę. Będę Ci wdzięczny za korektę, podobnie, jak inni Czytelnicy.

Kiedyś o błędach bardzo ciekawie i  jednocześnie bardzo mądrze napisał prof. Tadeusz Hanausek: „Każdy błąd ma swoją przyczynę, swoje źródła. Czasem do tych źródeł należy zwykła ludzka niewiedza lub brak doświadczenia, niekiedy wadliwości w rozumowaniu, zdarza się także, że nadmierna pewność siebie i przekonanie o własnej nieomylności”.

13. Jeśli chcesz cytować teksty zawarte na stronie OSMOLOGIA.WORTALE.NET na innych stronach internetowych, proszę podaj źródło, poinformuj mnie o tym fakcie i wskaż dokładny adres swojej strony.

14. Jeśli zamierzasz cytować informacje zawarte na stronie, np. przy tworzeniu jakiejś pracy (np. licencjacka, magisterska) bardzo proszę poinformuj mnie o tym i podaj w tworzonych przypisach adres strony oraz datę wykorzystania informacji.

15. Jeżeli strona była dla Ciebie przydatna proszę wpisz się do Księgi Gości. Jest to dla mnie bardzo ważne!

16. Istnieją duże problemy podczas oglądania wortalu korzystając z przeglądarki IE. Bardzo proszę o wykorzystanie innych, dostępnych w necie przeglądarek.

Korzystanie z tej witryny oznacza jednoznacznie akceptację zasad jej użytkowania >>>

Autor

Aktualizowano: 7.07.2015 r.

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji OSMOLOGIA.WORTALE.NET.


Dodaj swój komentarz

od autora

Wszelkie prawa zastrzeżone © Wortale.net | mapa witryny | login