rozmiar czcionki A A A
czytano 5678 razy

Vademecum technika kryminalistyki, Wolters Kluwer Polska - OFICYNA , 2009

Jacek Mazepa (red)
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska, 2009, stronic 296
ISBN: 978-83-7601-457-9 , Oprawa: oprawa miękka , Format: B5.

Publikacja jest pierwszym  tego typu na polskim rynku wydawniczym opracowaniem, w którym w obrazowy i przejrzysty sposób przedstawione zostały omówienia wybranych rodzajów śladów kryminalistycznych, zasady ich ujawniania, zabezpieczania i opisywania w trakcie oględzin śledczych miejsca przestępstwa, napisane przez czynnych zawodowo funkcjonariuszy Policji i Żandarmerii Wojskowej. Celowo przy opisie różnego rodzaju śladów kryminalistycznych w pracy pominięto obszerne zagadnienia teoretyczne albo te pojawiające się precedensowo w praktyce, natomiast zamieszczono wiele wskazówek pomocnych w pracy techników i ekspertów kryminalistyki, jakie wypracował zespół autorów podczas wieloletniej praktyki zawodowej w różnych regionach kraju (Trójmiasto, Koszalin, Leżajsk, Rzeszów, Katowice).

Adresaci:

Vademecum kierowane jest przede wszystkim do techników kryminalistyki zabezpieczających ślady ujawnione na miejscach przestępstw. Ze względu na bogactwo doświadczeń przekazanych przez Autorów poszczególnych rozdziałów książka może wydać się pomocna innym funkcjonariuszom, a także osobom zainteresowanym kryminalistyką w ogóle. Zawarte w niej informacje stanowią bowiem kompendium wiedzy praktycznej z zakresu kryminalistyki, w takich obszarach jak: oględziny śledcze, fotografia, daktyloskopia, biologia, traseologia, osmologia i wypadek drogowy.

Przeczytaj  recenzję w całości >>>

Autorzy:

  • st. chor. Jacek Mazepa - technik kryminalistyki w Oddziale Żandarmerii Wojskowej w Gdyni.
  • Anna Onaczyszyn-Jasińska - ekspert daktyloskopii w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
  • Tomasz Szynawa - ekspert traseologii w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
  • asp. Piotr Czyżewski - technik kryminalistyki Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.
  • mł. asp. Krystian Bryniarski - technik kryminalistyki Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.
  • podchor. Bartosz Klepczyński - słuchacz Studium Oficerskiego w Wyższej Szkole Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

 


Informację przedmiotową umieszczam na stronie ze względu na wartość pozycji w polskiej technice kryminalistycznej. Mam nadzieję, że książka ze względu na unikatowość podnoszonych treści  doczeka się w niedługim czasie samych pozytywnych recenzji. Czekając na recenzje serecznie Państwu polecam :)
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji OSMOLOGIA.WORTALE.NET.


Dodaj swój komentarz

ciekawe książki

Wszelkie prawa zastrzeżone © Wortale.net | mapa witryny | login