rozmiar czcionki A A A
czytano 4691 razy

Uwagi o wykrywalności i czynnościach śledczych w sprawach o zabójstwa '2010.

Józef Gurgul - dr nauk prawnych, Prokurator Prokuratury Wojewódzkiej w Rzeszowie (1960-1965), Prokurator Prokuratury Generalnej (1966-1989) i  ostatecznie, Prokurator w Ministerstwie Sprawiedliwości do 1991 roku,  kiedy to odszedł na emeryturę.

Przedmiotem jego wieloletnich dociekań teoretycznych i praktycznych było zabójstwo. Prowadził osobiście lub nadzorował śledztwa o najpoważniejsze przestępstwa kryminalne. Był prokuratorem nadzorującym śledztwo w sprawie zabójstw dokonanych przez Karola Kota, oskarżycielem w procesie innego seryjnego mordercy - Zdzisława Marchwickiego. Prowadził dochodzeniew sprawie zabójstwa Jana Gerharda i w wielu innych, głośnych  przestępstwach kryminalnych.

W swoim bogatym dorobku zawodowym posiada 6 napisanych monografii, których jest autorem lub współautorem, oraz ok. 350 artykułów naukowych. Niniejsza praca jest pierwszą książką Józefa Gurgula, wydaną tylko raz  przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w 1972 roku (do użytku  wewnętrznego). Obecne wydanie nosi aktualne poprawki Autora.

Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji OSMOLOGIA.WORTALE.NET.


Dodaj swój komentarz

ciekawe książki

Wszelkie prawa zastrzeżone © Wortale.net | mapa witryny | login